Beylikdüzü Suyun Altında 10 Gün 10 Gece

Dünya Rekoru Sponsoru Zerin Su

Zerin Su 5M Migros AVM Bünyesinde Yapılan Suyun Altında 10 gün 10 gece faliyetine sponsorluk yapmıştır.

Zerin Su Nakliyat’ın sponsporluğunda gerçekleşen rekor denemesini gerçekleştiren Karabay Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı. Karabay’ı, nişanlısı Samuray Kalkan suyun altında yalnız bırakmadı. Karabay’ın hocası emekli SAT Komandosu Namık Ekin, Karabay’ın 10 gün daha suyun altında kalabileceğini ifade etti.

Suyun altında 10 gün 10 gece yaşayarak Guinnes Dünya Rekorlar Kitabı’na girmeyi hedefleyen dünyaca ünlü sporcu ve Beylikdüzü Sualtı Sporları Kulübü Başkanı Cem Karabay 30 Ağustos 2009 tarihinde Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi’nin otoparkında özel olarak yapılmış bir akvaryuma Zerin Su Nakliyatın Sponsorluğunda tankerler ile taşınan suya daldı. Karabay’ın suya dalmasının ardından 121 saat geçti. Karabay Jerry Hall’in 121 saatlik rekorunu kırarak, Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Rekorun kırılması esnasında vatandaşlar Karabay’a yoğun ilgi gösterdi. Alkış ve sloganlarla kendisine destek veren sevenlerine karşılık veren Karabay suyun altında tempo tuttu. Suyun altında Türk bayrağı sallayan Karabay’a nişanlısı Samuray Kalkan da akvaryumun içinde eşlik etti.

Öğrencisi Cem Karabay’ın 10 gün daha suyun altında kalabileceğini vurgulayan Namık Ekin, Karabay’ın sürekli doktor kontrolü altında olduğunu ve doktorların herhangi bir risk uyarısında Karabay’ın sudan çıkartılabileceğini ifade etti. Karabay’ın çok inatçı olduğunu dile getiren Ekin, “Böyle bir rekoru herkes kıramaz. Bunun için büyük bir azim ve sabır gerekir. Cem o kadar inatçı ki, onun keçi burcundan olduğunu tahmin ediyorum” dedi.